Organizacja imprez turystycznych - Przewodniczka

Idź do spisu treści

Menu główne:

Organizacja imprez turystycznych

Moja oferta jest tworzona na indywidualne życzenie klienta, szyta na miarę. Ale oczywiście dysponuję opracowanymi już i sprawdzonymi trasami i programami, które mogą pomóc w wyborze lub stanowić podpowiedź, dla tych, których oczekiwania i życzenia nie są sprecyzowane. Proponuję kierunki znane i sprawdzone, ale także miejsca mniej uczęszczane i pełne dziewiczego uroku. Programy wyjazdów są połączeniem wycieczki turystyczno-krajoznawczej ze wspólną integracją.

Wybrane propozycje wycieczek :

Pojezierze Kaszubskie - to teren kryjący mnóstwo miejsc pięknych i atrakcyjnych zarówno dla tych, którzy pragną aktywnego wypoczynku jak i tych, którzy poszukują miejsc zabytkowych i muzealnych; trasa ta obejmuje wizytę w Muzeum Hymnu w Będominie, Muzeum Ceramiki w Chmielnie lub zwiedzanie Skansenu Budownictwa Drewnianego w Szymbarku, Skansenu-Parowozowni w Kościerzynie czy Kamiennych Kręgów w Węsiorach; ponadto podziwianie panoramy Kaszub z tarasu widokowego na najwyższym szczycie Niziny  Środkowoeuropejskiej – Wieżycy.

Mierzeja Helska - wejście do Fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na karmienie fok, spacer po mieście Hel : port rybacki, hecz kaszubska, poewangelicki kościół św. Piotra i Pawła, a w drodze powrotnej wizyta w Grotach Mechowskich lub na Fermie Strusi Afrykańskich w Kniewie – zwiedzanie wraz z przewodnikiem, warsztaty lub ognisko plus zabawy na placu dla dzieci.

Łeba - pustynia w środku Europy, w programie przejazd meleksami z Rąbki do Wyrzutni Rakiet i dalej spacer do Wydmy Łąckiej, powrót plażą do Wyrzutni i dalej meleksami do Rąbki; ponadto wizyta w Parku Dinozaurów – spacer ścieżką dydaktyczną, galeria skamielin i minerałów, groty neandertalczyków, projekcje filmowe, plac zabaw

Malbork - zwiedzanie największego gotyckiego  zespołu zamkowego Europy, dawnej siedziby władz zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, zwanego potocznie Krzyżackim. Spacer korytarzami i komnatami Zamku Wysokiego (kościół i kaplica Św. Anny), Zamku Średniego (Wielki Refektarz i Pałac Wielkiego Mistrza) oraz przedzamcza. Poznanie historii zakonu oraz stolicy państwa krzyżackiego. Spacer ścieżką dydaktyczną po najstarszym w Polsce leśnym ogrodzie dendrologicznym w Wirtach. Na zakończenie gry i zabawy integracyjne przy ognisku oraz wspólne pieczenie kiełbasek.

Toruń - zwiedzanie toruńskiego Starego Miasta, wejście do  Domu Mikołaja Kopernika, oglądanie seansu światło-dźwięk na makiecie średniowiecznego Torunia lub wystawa „Świat Toruńskiego Piernika”. Wizyta w Planetarium - seans opowiadający o wielkości i budowie Wszechświata,  najbardziej popularnych gwiazdozbiorach na niebie, tajemnicach planet i galaktyk. Dodatkowo możliwość wejścia na jedną z wystaw ze stanowiskami interaktywnymi : Orbitarium lub Geodium lub wizyta w Centrum Nauki Młyn Wiedzy (wahadło Foucolta, wystawy „O obrotach” i „Rzeka”).

Warszawa - Zwiedzanie Starego Miasta : Zamek Królewski, Katedra Św. Jana, Rynek, Barbakan, Pomnik Powstańców Warszawskich , Droga Królewska, Krakowskie Przedmieście – Pałac  Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza – Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, Teatr Wielki, Aleje Ujazdowskie – Belweder, Kancelaria Premiera, Park Łazienkowski, Pałac na Wodzie, Pomnik Chopina; wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik (wystawy tematyczne: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Korzenie cywilizacji, RE: generacja oraz Teatr robotyczny); Sejmu RP; panorama miasta z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki.

Poznań i Szlak Piastowski - wizyta w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, przejazd kolejką wąskotorową; zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie a następnie Katedry Gnieźnieńskiej ze słynnymi drzwiami Gnieźnieńskimi i Muzeum Początków Państwa Polskiego; spacer po Poznaniu z przewodnikiem (Katedra na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek z Ratuszem, Fara), ponadto XVII wieczny kpmpleks pałacowo-ogrodowy w Rogalinie i zamek w Kórniku.

Kraków i Zakopane
- spacer z przewodnikiem po Starówce (Droga Królewska, Brama Floriańska, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki -Ołtarz Wita Stwosza), wejście na wieżę Kościoła Mariackiego;  zwiedzanie Wawelu i Zamku Królewskiego;  wjazd  koleją linowo-terenową na Gubałówkę; wycieczka w góry - trasa ustalana indywidualnie;  zwiedzanie Zakopanego (Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Stary Kościółek, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach) i wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce.

Ponadto parki rozrywki, miasteczka westernowe, spotkania z dinozaurami, wioski gotów, farmy strusie i wiele innych atrakcyjnych miejsc szczególnie dla najmłodszych klientów. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego